23.11.2017 14:30 MINIKINO

Milada

Film MILADA je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí.
 
 
23.11.2017 17:00 MINIKINO

Bratři Lumierové

FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU 2017
Bratři Lumierové
Francie / 2016 / dokumentární
V roce 1895 představili bratři Lumierovi svůj vynález – kinematograf, který odstartoval filmovou éru. Stáli také u zrodu filmařského umění: režie, jízda, filmové triky, remake… Snímek vracející se k počátkům filmového průmyslu vám představí zhruba stovku restaurovaných filmů od světoznámých hitů po zapadlé skvosty.
 
 
23.11.2017 19:00 KLUB PARNÍK

Benny Lackner Trio

 
 
23.11.2017 19:00 KLUB ATLANTIK

Velká lidská Odysea: Přizpůsobivý lidoop

Thompson Niobe, Kanada, 2015, 45 min. Australský antropolog Niobe Thompson ve druhé epizodě třídílného cyklu nazvaného Velká lidská odysea odhaluje nové poznatky o migraci našich prapředků přes velké zemské pouště. Jak dokázali přežít choroby vyskytující se na těchto územích a postupně se adaptovat na nejrůznější prostředí, od tropických lesů východní Asie až po arktickou zimu? Thompson nám na cestě beduínskou pouští představuje paleoantropologa Hans-Petera Uerpmanna a jeho vykopávky v Jebel Faya na území Spojených arabských emirátů, které přinesly revoluční informace o časových obdobích, v nichž naši předchůdci putovali po planetě. S archeologem Nicem Conardem pak Thompson studuje počáteční projevy náboženských rituálů, které popisuje pomocí analýzy figurativního umění. Závěr dílu se věnuje unikátnímu kmeni, který dokázal odolat endemickým chorobám jako malárie.
 
 
23.11.2017 19:00 KLUB ATLANTIK

Kvíz ze staré půdy 2.

Interaktivní hospodská hra plná zábavných disciplín. Hod brontosaurem, běh v sedmimílových botách, fackovaná a další blbosti, které může zdolat jen ten nejlepší tým. Najdi si parťáky, sestav tým a přijď vyhrát.
 
 
23.11.2017 19:30 MINIKINO

Obávaný

FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU 2017
Obávaný
Francie / 2016
Paříž, rok 1967. Jean-Luc Godard natáčí La Chinoise s Anne Wiazemsky, ženou, kterou miluje a se kterou se později ožení. Ovšem kritika jeho filmu u něj vyvolává hluboké pochybnosti. Ty ještě prohlubují události z května 68. Krize, kterou Jean-Luc prochází, ho zásadně proměňuje: ze slavného filmaře se stává maoistický umělec stojící mimo systém, stejně nepochopený jako nepochopitelný.
 
 
24.11.2017 17:00 MINIKINO

Polibek od Beatrice

FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU 2017
Polibek od Beatrice
Francie / 2016
Claire žije podle pravidel. Pracuje jako porodní asistentka a svůj život zasvětila službě ostatním. Jenže porodnici, kde pracuje, budou brzy zavírat. A do toho se znovu objevuje Béatrice, bývalá milenka jejího zemřelého otce, vrtošivá a sobecká žena, která je jejím pravým opakem.
 
 
24.11.2017 19:00 KLUB ATLANTIK

Tajemství touhy

Hunka Ryszard, Kanada, 2014, 50 min. Tajemství touhy z dílny produkční společnosti Merit Motion Pictures poodhaluje sexuální zvyky a praktiky nejen lidí, ale také ostatních živočichů. Zároveň se tvůrci snaží zjistit, jak mohou sexuální diverzita a zkušenosti se sexuálním potěšením jako takovým přispívat, či být dokonce klíčem k přežití celých druhů. Ptáci, včely, žirafy, opice, lidé – všichni mají jedno společné. A to jedno dělají všichni, nebo alespoň většina. Lidé si ovšem často myslí, že potěšení ze sexu je výlučně lidskou záležitostí a u nás probíhá zcela jinak než u jiných živočichů. Autoři snímku si ale tímto tvrzením nejsou tak jistí. Jsou lidské sexuální rituály odlišné od rituálů ostatních druhů? Platí to, že jsou samci od přírody promiskuitní, zatímco samičky tíhnou k monogamii? Odborníci na pářící rituály Marlene Zuk, Meredith Chivers či James Pfaus odhalí výsledky výzkumů, které tyto staré předsudky o lidské sexualitě roztříští. Film odpovídá na vše, co jste chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat.
 
 
24.11.2017 19:30 MINIKINO

Na shledanou tam nahoře

FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU 2017
Na shledanou tam nahoře
Francie / 2016
Listopad roku 1919 – Dva kamarádi, geniální kreslíř a obyčejný účetní, kteří přežili válku v zákopech, se rozhodnou pustit do podvodných obchodů s památníky padlým. Nebezpečný, ale úžasný podnik odehrávající se ve Francii jazzového věku.
 
 
24.11.2017 21:30 MINIKINO

Darebák a závodnice

FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU 2017
Darebák a závodnice
Belgie, Francie / 2017
Gino potkává Bénédicte a je to z toho láska. Veliká. Spalující. Jenže Gino má taky tajemství. Takové, které je nebezpečné pro něj i pro jeho okolí. S Bénédicte budou muset za svůj vztah bojovat: proti všemu a proti všem, a zároveň tak trochu i sami se sebou.
 
 
25.11.2017 15:00 MINIKINO

Můj život Cuketky

FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU 2017
Můj život Cuketky
Švýcarsko, Francie / 2015 / animovaný
Cuketka není žádné ořezávátko, ale statečný malý kluk. Když přijde o maminku, má pocit, že zůstal na světě sám. Ale v dětském domově, kde začíná novou kapitolu svého života, si najde nové kamarády: Simona, Ahmeda, Jujuba, Alici a Béatrici. Všichni mají svůj příběh, drsný, ale zároveň i něžný. A pak je tu jedna dívka, Camille… Deset let je věk na to, najít si partu kamarádů a zamilovat se. A proč přitom nebýt taky šťastný?
 
 
25.11.2017 17:00 MINIKINO

Madam služebná

FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU 2017
Madam služebná
Francie / 2016
Anne a Bob, bohatí Američané, kteří se nedávno přistěhovali do Paříže, pořádají honosnou večeři pro dvanáct hostů. Nečekaně ale přijíždí syn z Bobova prvního manželství a stolovníků je najednou třináct. Pověrčivá Anne požádá svou hospodyni Mariu, aby sehrála roli jejich bohaté španělské přítelkyně. Maria se na večeři seznamuje s britským aristokratem Davidem. Jejich vztah otřese elitářskými názory i samotným Anniným manželstvím.
 
 
25.11.2017 19:30 MINIKINO

Rock’n Roll

FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU 2017
Rock'n Roll
Francie / 2016
Guillaumu Canetovi je 43 let a je se svým životem spokojený. Má vše, co potřebuje ke štěstí. Během jednoho natáčení ho však vyvádí z omylu dvacetiletá herečka, podle níž prý není dost „cool“. Rodinný život mu dodává vzhled usazeného chlápka, který není příliš sexy… Guillaumovi je jasné, že je čas to změnit. A dá se do toho s takovou vervou, že jeho okolí jen ohromeně a nemohoucně přihlíží.
 
 
25.11.2017 21:30 MINIKINO

Belmondo

V jedinečném celovečerním portrétu BELMONDO se legendární "Bebel" vrací na místa, kde vznikaly jeho nejslavnější filmy. Spolu s ním a jeho synem Paulem navštívíme Rio de Janeiro, Paříž, Řím a francouzskou Rivieru. Paul vede vyšetřování , vyslýchá očité svědky - hvězdy filmů a otcovy osobní přátele, zpovídá svého "papá". Odhaluje okamžiky, které by jinak zůstaly tajemstvím.